Jak vybrat kancelářskou židli do dětského pokoje

Snad všichni rodiče staví zdraví svého dítěte na první místo. V tomto ohledu hrají významnou roli i taková rozhodnutí, jako je výběr kancelářské židle do dětského pokoje. Správný výběr dokáže zabránit špatnému držení těla a omezuje vznik bolesti zad, krku a páteře v pozdějším věku dítěte. Níže vám přinášíme TOP 5 faktorů, jež je vhodné při koupi kancelářské židle pro vaše ratolesti zohlednit.

  •         Cena vs. kvalita
  •         Omyvatelnost židle
  •         Typ podlahy v dětském pokoji
  •         Výběr dle tělesných proporcí a možnosti nastavení židle
  •         Správný poměr výšky židle k výšce stolu

#1 CENA VS. KVALITA

Na první pohled se pravděpodobně může zdát, že dítěti, které stejně za chvíli vyroste, postačí obyčejná židle. Opak je však pravdou – pořízením nevhodné kancelářské židle zaděláváte svým potomkům na bolesti zad ve vyšším věku. V současnosti neustále roste doba strávená u počítače – bohužel i u dětí – a přibližně dvě třetiny obyvatel trpí bolestmi zad. Je proto namístě vybrat takovou židli, jež splňuje zdravotní a ergonomické požadavky.

  •         Čeho všeho si při výběru ergonomické židle všímat? Přečtěte si v našem dalším článku!

#2 OMYVATELNOST ŽIDLE

Vzhledem k tomu, že hovoříme o výběru židle do dětského pokoje, je vhodné brát v potaz také její omyvatelnost. Lze předpokládat, že si vaše ratolesti budou u stolu mimo jiné kreslit či malovat, třeba „vodovkami“, což zní nebezpečně samo o sobě. Zaměřte se proto na výběr kvalitního materiálu, z nějž snadno odstraníte veškeré nečistoty.

  •         Tip! Přečtěte si také: Jak vyčistit nejen kancelářské židle

omyvatelnost zidle

#3 TYP PODLAHY V DĚTSKÉM POKOJI

Děti – ať už malé či velké – velmi rády na židli „jezdí“. Myslete proto i na takové detaily, jako je materiál koleček. V případě měkkých podlahových krytin doporučujeme plastová kolečka, naopak pro tvrdé podlahy je vhodné pořízení koleček pogumovaných. Pokud chcete ochránit svoji podlahu před poničením ještě více, můžete dítěti pořídit i průhlednou podložku pod židli, která v interiéru nijak neruší, a navíc podlahu chrání před vznikem stop po přesouvání kancelářské židle. Podložku můžete umístit jak na tvrdé, tak i na měkké podlahy. Její spodní strana je vybavena protiskluzovou vrstvou.

#4 VÝBĚR DLE TĚLESNÝCH PROPORCÍ A MOŽNOSTI NASTAVENÍ ŽIDLE

Při výběru je nutné řídit se hmotností a výškou dítěte, tedy tělesnými proporcemi obecně. Neméně důležitým aspektem jsou i existující možnosti nastavení židle. Díky našemu řešení v podobě tzv. rostoucích židlí z kolekce FUXOušetříte spoustu času a starostí, neboť tyto židle rostou spolu s vašimi ratolestmi. Disponují nastavitelnou výškou a ergonomickou opěrkou zad.

Navíc k ní nabízíme i nadstandardní výbavu ve formě pevných područekaretačního kruhu k pohodlnému uložení nohou či neotáčivý píst zabraňující dítěti neustále se na židli otáčet a ztrácet koncentraci. Disponujeme řešením pro dívky i chlapce, stačí si pouze vybrat ze vzorníku látek a židli objednat u Vašeho prodejce.

Kancelářská židle dle tělesných proporcí

 

#5 SPRÁVNÝ POMĚR VÝŠKY ŽIDLE K VÝŠCE STOLU

Bylo by zajisté nevhodné, kdyby dítě sedělo velmi nízko s nosem téměř přilepeným ke stolu či naopak velmi vysoko se sklony k hrbení se. Je proto třeba uvažovat nejen nad parametry židle, ale také stolu. Nejideálnějším řešením je pořídit svým potomkům rostoucí židli v kombinaci s rostoucím psacím stolem Fuxo, v jehož případě je možno individuálně nastavit výšku stolu i sklon pracovní desky v závislosti na aktuální činnosti dítěte.

Koupě rostoucí židle je určitě skvělým řešením, které vašemu dítěti poslouží po několik let, a tudíž se v tomto případě vyplatí vyšší vstupní investice. Nicméně, hodí se spíše pro předškoláky, malé a drobné děti. Pro děti od cca 150-160 cm se vyplatí pořídit rovnou kancelářskou židli se synchronním mechanismem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení